Δραστηριότητες
Αρχική Σελίδα

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ-ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔ.ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ&ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ-ΤΟ 2015 ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΟΙ ΤΟΜΕΙΣ&ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΑΝ&ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΛΥΜΕΝΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ -13/5ΛΗΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ-18/5ΕΝΑΡΞΗ ΠΑΝΕΛ. ΕΞΕΤ.

There are no translations available.

ΣΥΧΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

 

 

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ! 

 

 

 

ΑΠΟ ΤΗΝ  ΠΕΜΠΤΗ 16/4/2015 Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ 8ου ΕΠΑΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ κ. ΚΟΥΡΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

 

 κατά τη διάρκεια των διακοπών, τα σαββατοκύριακα και τις ώρες που δεν λειτουργεί το σχολείο, επικοινωνείτε με το 8o ΕΠΑΛ Θεσσαλονίκης  στο φαξ 2310889917 (24 ώρες) και στο email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it  (24 ώρες).  

 

 

 

ΝΕΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ 2-3-2015

 
ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΑΕΙ-ΑΤΕΙ

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2015

 

Α. Πρόγραμμα των πανελλαδικών εξετάσεων 2015  

Β. Γενικότερος προγραμματισμός για τις διαδικασίες εισαγωγής

 

Α. Πρόγραμμα των πανελλαδικών εξετάσεων 2015.

α) Στις 13 Μαΐου λήγουν τα μαθήματα του σχολικού έτους  2014-2015 .

β) Οι πανελλαδικές εξετάσεις  των υποψηφίων των ημερήσιων και εσπερινών Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και των ημερήσιων και εσπερινών Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Β΄) για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση θα αρχίσουν τη Δευτέρα 18-5-2015, ενώ οι πανελλαδικές εξετάσεις των υποψηφίων των ημερήσιων και εσπερινών Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Α΄) θα αρχίσουν την Τρίτη 19-5-2015. Οι εξετάσεις των ειδικών μαθημάτων θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 17-6-2015. Η Υγειονομική Εξέταση και Πρακτική Δοκιμασία των υποψηφίων για εισαγωγή στα Τμήματα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Τ.Ε.Φ.Α.Α.) θα διεξαχθεί από 15-6-2015 ως και 26-6-2015. Τέλος, οι επαναληπτικές πανελλαδικές εξετάσεις των ΓΕΛ θα αρχίσουν την Τρίτη 9-6-2015.

γ) Οι απολυτήριες εξετάσεις για τα μαθήματα που εξετάζονται σε επίπεδο σχολικής μονάδας για την Γ΄ τάξη των ημερήσιων και τη Δ΄ τάξη των εσπερινών Γενικών Λυκείων θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 3-6-2015 για όσους θα έχουν συμμετάσχει στις πανελλαδικές και θα διενεργηθούν με βάση το πρόγραμμα που καταρτίζει το κάθε λύκειο χωριστά.

δ) Οι απολυτήριες και πτυχιακές εξετάσεις ημερήσιων και εσπερινών ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑ Α΄ και Β΄) σε επίπεδο σχολικής μονάδας θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 10-6-2015 και θα διενεργηθούν με βάση το πρόγραμμα που καταρτίζει το κάθε λύκειο χωριστά.

 

Συνημμένα ανακοινώνεται το πλήρες πρόγραμμα των πανελλαδικών εξετάσεων 2015 και αναλυτικά :

1. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2015 ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ (ΓΕΛ)

2. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2015 ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑ Α΄)

3. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2015 ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ  ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ (ΓΕΛ)

4. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 2015  ΓΙΑ ΓΕΛ & ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΕΣ Α΄ & Β΄)

 

 

Β. Γενικότερος προγραμματισμός για τις διαδικασίες εισαγωγής

Στις αρχές Μαΐου, όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ, στο Λύκειο στο οποίο υπέβαλαν την Αίτηση-Δήλωση του Φεβρουαρίου, θα αποκτήσουν  το δελτίο εξεταζομένου, με το οποίο θα προσέρχονται στο εξεταστικό κέντρο κατά τις ημέρες των εξετάσεων. Στο δελτίο εξεταζομένου θα αναγράφεται  και το συγκεκριμένο εξεταστικό κέντρο, στο οποίο θα πρέπει οι υποψήφιοι  να προσέρχονται για την εξέταση στα πανελλαδικά μαθήματα ή σε τυχόν ειδικά μαθήματα.

Στα μέσα Ιουνίου, όλοι οι υποψήφιοι για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ, στο Λύκειο στο οποίο υπέβαλαν την Αίτηση-Δήλωση του Φεβρουαρίου, θα προσέλθουν για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password), για να τον χρησιμοποιήσουν κατά την ηλεκτρονική υποβολή του μηχανογραφικού τους δελτίου. Οι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων (χωρίς νέα εξέταση) θα μπορούν να αποκτούν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password) σε όποιο Λύκειο τους εξυπηρετεί.

Η υποβολή των μηχανογραφικών δελτίων θα γίνει και φέτος ηλεκτρονικά, μέσω διαδικτύου, από τα μέσα Ιουνίου ως τις αρχές Ιουλίου. Το έντυπο μηχανογραφικό δελτίο θα έχει ήδη ανακοινωθεί από τον Απρίλιο.

Όσοι από τους μαθητές της τελευταίας τάξης εμπίπτουν στην ειδική κατηγορία των υποψηφίων-πασχόντων από σοβαρές παθήσεις (για εισαγωγή στο 5% των θέσεων εισακτέων), έχουν ήδη πιστοποιηθεί από συγκεκριμένα νοσοκομεία για την πάθησή τους. Οι υποψήφιοι (οι μαθητές και οι αντίστοιχοι απόφοιτοι) θα υποβάλουν ειδικό μηχανογραφικό δελτίο στις αρχές Σεπτεμβρίου.

Για όλες τις παραπάνω διαδικασίες οι υποψήφιοι θα ενημερώνονται από τα Λύκειά τους με σχετικές εγκυκλίους. Παράλληλα, ενημερωτικό υλικό, εγκύκλιοι, υποδείγματα κλπ θα αναρτώνται και στην επίσημη ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας www.minedu.gov.gr στο σύνδεσμο ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.

Ακολουθεί σε 4 συνημμένους πίνακες το αναλυτικό πρόγραμμα των πανελλαδικών εξετάσεων 2015.

 

 

1.       ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2015 ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ (ΓΕΛ)

ΚΑΙ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΕΠΑΛ(ΟΜΑΔΑ Β΄) ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

ΗΜΕΡΑ

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ

ΜΑΘΗΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ

18-5-2015

-ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

20-5-2015

-ΒΙΟΛΟΓΙΑ

-ΦΥΣΙΚΗ

-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ

-ΙΣΤΟΡΙΑ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

22-5-2015

-ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ

-ΒΙΟΛΟΓΙΑ

-ΧΗΜΕΙΑ – ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ

 

-ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

 

ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

(ΚΥΚΛΟΣ ΤΕΧΝ/ΓΙΑΣ & ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ)

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

(ΚΥΚΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ)

ΔΕΥΤΕΡΑ

25-5-2015

-ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

 

-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

 

ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

 

ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΥΚΛΩΝ)

ΤΕΤΑΡΤΗ

27-5-2015

-ΛΑΤΙΝΙΚΑ

-ΧΗΜΕΙΑ

-ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑ

 

-ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΥΚΛΟΣ ΤΕΧΝ/ΓΙΑΣ & ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ)

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΥΚΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

29-5-2015

-ΙΣΤΟΡΙΑ

 

-ΦΥΣΙΚΗ

 

ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΥΚΛΩΝ)

ΤΡΙΤΗ

2-6-2015

-ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ

ΜΑΘΗΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΩΝ

 

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ., κοινή για τους υποψηφίους ημερήσιων και εσπερινών Λυκείων. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις  08.00 π.μ.Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες.

 

2.       ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2015 ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑ Α΄)

 ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑ Β΄)

ΗΜΕΡΑ

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ

ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

ΤΡΙΤΗ

19-5-2015

-ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

ΠΕΜΠΤΗ

21-5-2015

-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι

ΤΕΤΑΡΤΗ

3-6-2015

-ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ

-ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΧΑΝΩΝ

-ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΙΙ

-ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΝΑΤΟΜΙΑΣ-ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑΣ ΙΙ

-ΒΟΗΘΗΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΙΙ

ΠΕΜΠΤΗ

4-6-2015

-ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΙΙ

-ΓΡΑΦΙΣΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

-ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ

-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

-ΑΝΘΟΚΗΠΕΥΤΙΚΕΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΕΣ

-ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

5-6-2015

-ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΘΕΡΜΑΝΣΕΩΝ

-ΔΟΜΗΜΕΝΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ

-ΑΓΩΓΗ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ

-ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ

-ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ

6-6-2015

-ΝΑΥΣΙΠΛΟΪΑ ΙΙ

-ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΚΑΥΣΗΣ ΙΙ

-ΦΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ

-ΑΡΧΕΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ

-ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ-ΑΙΜΟΔΟΣΙΑΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ

8-6-2015

-ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ

-ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΕΩΝ

-ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΛΟΙΟΥ Ι

-ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

-ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΠΙΟΥ

ΤΡΙΤΗ

9-6-2015

-ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ

-ΥΓΙΕΙΝΗ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ

-ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΨΥΞΗΣ

-ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ ΙΙ

-ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΦΟΡΤΙΩΝ

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ. κοινή για τους υποψήφιους ημερήσιων και εσπερινών Λυκείων.

Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις  08.00 π.μ.

Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες, εκτός από τα μαθήματα ειδικότητας: Αρχιτεκτονικό Σχέδιο και Γραφιστικές Εφαρμογές, για τα οποία η διάρκεια εξέτασης είναι τέσσερις (4) ώρες.

Οι υποψήφιοι των Εσπερινών ΕΠΑΛ (Ομάδα Α΄) εξετάζονται μόνο στα μαθήματα γενικής παιδείας Νεοελληνική Γλώσσα και Μαθηματικά Ι. Όπως είναι γνωστό, οι υποψήφιοι των ΕΠΑΛ-Β΄ εξετάζονται πανελλαδικά σε 4 ή 5 μαθήματα σε θέματα και εξεταστικά κέντρα κοινά με τα ΓΕΛ και σε 2 μαθήματα ειδικότητας σε θέματα και εξεταστικά κέντρα κοινά με τα ΕΠΑΛ-Α΄.

 

3.       ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2015

 ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ  ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ (ΓΕΛ)

 

ΗΜΕΡΑ

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ

ΜΑΘΗΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΤΡΙΤΗ

9-6-2015

-ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

10-6-2015

-ΒΙΟΛΟΓΙΑ

-ΦΥΣΙΚΗ

-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ

-ΙΣΤΟΡΙΑ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΠΕΜΠΤΗ

11-6-2015

-ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ

-ΒΙΟΛΟΓΙΑ

-ΧΗΜΕΙΑ – ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ

 

-ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

 

ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

(ΚΥΚΛΟΣ ΤΕΧΝ/ΓΙΑΣ & ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ)

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

(ΚΥΚΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

12-6-2015

-ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

 

-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

 

ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΥΚΛΩΝ)

ΣΑΒΒΑΤΟ

13-6-2015

-ΛΑΤΙΝΙΚΑ

-ΧΗΜΕΙΑ

-ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑ

 

-ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΥΚΛΟΣ ΤΕΧΝ/ΓΙΑΣ & ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ)

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΥΚΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ)

ΔΕΥΤΕΡΑ

15-6-2015

 

-ΙΣΤΟΡΙΑ

 

-ΦΥΣΙΚΗ

 

ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΥΚΛΩΝ)

ΤΡΙΤΗ

16-6-2015

-ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ

ΜΑΘΗΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΩΝ

 

 

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 17:00 μ.μ., κοινή για τους υποψήφιους ημερήσιων και εσπερινών Γενικών Λυκείων.

Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις  16:30 μ.μ.

Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες.

Στις επαναληπτικές πανελλαδικές εξετάσεις προσέρχονται μόνο όσοι υποψήφιοι ημερήσιων και εσπερινών Γενικών Λυκείων, αποδεδειγμένα λόγω ασθένειας ή σοβαρού κωλύματος που συνιστά ανωτέρα βία, δεν έλαβαν μέρος ή διέκοψαν την εξέτασή τους στις πανελλαδικές  εξετάσεις του Μαΐου-Ιουνίου, αφού θα έχουν προσκομίσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά στο Λύκειο φοίτησης τους εντός τριών ημερών από την ημέρα εξέτασης που απουσίασαν. Εξεταστικά Κέντρα ορίζονται ΜΟΝΟ σε Αττική και Θεσσαλονίκη. Όσοι υποψήφιοι συμμετάσχουν σε κάποιο μάθημα των επαναληπτικών πανελλαδικών και γι αυτό το λόγο απουσιάσουν, δικαιολογημένα, από τις ενδοσχολικές τους εξετάσεις, θα μπορούν να συμμετάσχουν στις επαναληπτικές ενδοσχολικές εξετάσεις του Ιουνίου, σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα καταρτιστεί από το Λύκειό τους.   

Τέλος, αν υπάρξει υποψήφιος που θα έχει παραπεμφθεί στις επαναληπτικές εξετάσεις των ΓΕΛ σε μάθημα που εξετάζεται τη Δευτέρα 15-6-2015 ή την Τρίτη 16-6-2015, και παράλληλα θα εξεταστεί και στο ειδικό μάθημα των Αγγλικών την Τετάρτη 17-6-2015, τότε αυτός ο υποψήφιος δύναται να εξεταστεί στα Αγγλικά σε εξεταστικό κέντρο της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης, κατόπιν συνεννόησης με τη Διεύθυνση Εξετάσεων και Πιστοποιήσεων.

4.       ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 2015 ΓΙΑ ΓΕΛ & ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΕΣ Α΄ & Β΄)

ΗΜΕΡΑ

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ

ΜΑΘΗΜΑ

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

17-6-2015

ΑΓΓΛΙΚΑ

10.00 π.μ.

ΠΕΜΠΤΗ

18-6-2015

ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ

08.30 π.μ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

19-6-2015

ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ

08.30 π.μ

ΣΑΒΒΑΤΟ

20-6-2015

ΓΑΛΛΙΚΑ

08.30 π.μ.

ΙΣΠΑΝΙΚΑ

16.00 μ.μ

ΔΕΥΤΕΡΑ

22-6-2015

ΑΡΜΟΝΙΑ

08.30 π.μ.

ΤΡΙΤΗ

23-6-2015

ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ

08.30 π.μ

ΤΕΤΑΡΤΗ

24-6-2015

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ

08.30 π.μ 

ΙΤΑΛΙΚΑ

16.00 μ.μ

 

Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης :

μέχρι τις  08.00 π.μ. για τα μαθήματα με ώρα εξέτασης 08.30 π.μ.,

μέχρι τις  09.30 π.μ. για το μάθημα με ώρα εξέτασης  10.00 π.μ. και

μέχρι τις  15.30 μ.μ. για τα μαθήματα με ώρα εξέτασης 16.00 μ.μ.

Η διάρκεια εξέτασης για τα μαθήματα:

- των ξένων γλωσσών και της Αρμονίας είναι τρεις (3) ώρες,

- των  Σχεδίων ( Ελεύθερο και Γραμμικό)  είναι έξι (6) ώρες,

- του ειδικού μαθήματος «ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ» είναι περίπου είκοσι (20) λεπτά.

 

Οι υποψήφιοι των ΓΕΛ και των ΕΠΑΛ θα εξεταστούν γραπτώς στα Αγγλικά σε εξεταστικά κέντρα σε όλη την Ελλάδα, ενώ στα υπόλοιπα ειδικά μαθήματα σε εξεταστικά κέντρα ΜΟΝΟ σε Αττική και Θεσσαλονίκη.

Όσοι υποψήφιοι συμμετάσχουν σε κάποιο ειδικό μάθημα και γι αυτό το λόγο απουσιάσουν, δικαιολογημένα, από τις ενδοσχολικές τους εξετάσεις, θα μπορούν να συμμετάσχουν στις επαναληπτικές ενδοσχολικές εξετάσεις του Ιουνίου, σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα καταρτιστεί από το Λύκειό τους. 

 

 

5.       Ως προθεσμία διεξαγωγής Υγειονομικής Εξέτασης και Πρακτικής Δοκιμασίας των υποψηφίων για εισαγωγή στα Τμήματα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (ΤΕΦΑΑ) ακαδ. έτους 2015-16 ορίζουμε το διάστημα από τη Δευτέρα 15 Ιουνίου μέχρι και την Παρασκευή 26 Ιουνίου 2015.

 

ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟ 2013 ΚΑΙ ΤΟ 2014 ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 10% ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΑΙΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ. 
 

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΧΟΛΕΣ ΑΕΙ-ΑΤΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΚΕΣΥΠ ΛΕΥΚΟΥ ΠΥΡΓΟΥ κ. ΤΣΑΠΟΥΡΝΑ ΚΩΝ/ΝΟ ΤΗΛ. 2310230613

 

 


Η είσοδος στο σχολείο γίνεται από την πλευρά της ΑΣΠΑΙΤΕ - Θεαγένειου.Η είσοδος κλείνει στις 8.30πμ και δεν επιτρέπεται η έξοδος των μαθητών χωρίς σοβαρό λόγο μέχρι τις 2μμ. Στην είσοδο υπάρχει φύλακας για τον έλεγχο της εισόδου και εξόδου στον Ευκλείδη.



 

 


ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ 2-3-2015

Κατηγορία-Κλάδος-Ειδικότητα  Ισχύει από 2/3/2015 ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή        
1 2 3 4 5 6 7 1 2 3 4 5 6 7 1 2 3 4 5 6 7 1 2 3 4 5 6 7 1 2 3 4 5 6 7     ΑΤ1 301
ΠΕ0405 Ανανιάδης Παναγιώτης ΑΓ ΑΓ                                                                   2   ΑΤ2 302
ΠΕ01 Κατσαρού Ελένη         ΑΟ ΑΤ1 Β2                                   ΑΓ ΑΤ2 Β3 Β5 Β1 Β4           9   ΑΟ 303
ΠΕ02 Αναστασιάδης Παναγιώτης Γ1 Γ1   ΑΓ           ΑΟ ΑΟ ΑΓ Γ2 Γ2 ΓΒ ΓΒ ΑΟ         Γ4 Γ4           ΑΓ ΑΓ ΑΟ     Γ3 Γ3 18   ΑΓ 304
ΠE02 Ιωάννου Δάφνη ΑΤ2 ΑΤ2 ΑΤ1   Β3 Β1 Β1 Β3 Β3             ΑΤ2 ΑΤ1   ΑΤ2 Β4 Β4   ΑΤ1 ΑΤ1     Β2 Β2 Β2 Β1 Β4         20   Β1 207
ΠE02 Μεταξά Μαρία                                           Γ5 Γ5 ΑΤ2   ΑΟ     Β5 ΑΤ1           6      
ΠE02 Σαριδάκη Σοφία                                     ΑΓ Β5 Β5                             3   Β2 208
PE03 Γιαμούζη Αθηνά                                                                       0   Β3 1
ΠΕ03 Γκαλγκουράνα Μαρία ΑΟ Γ2 Γ1   Β1           ΑΓ   ΑΟ Γ1 Γ1 Γ2 Γ2 ΑΓ       Γ2 Γ1 ΑΟ             Β1 ΑΓ   Γ1 Γ2 18   Β4 2
ΠΕ03 Ζωγράφος Παναγιώτης ΑΤ1 ΓΒ ΓΒ ΑΟ Β2 Β5 Β5 Β5 ΑΓ       ΓΒ                           Β4 Β3 Β4 Β3 Β3   ΑΤ2 ΓΒ ΓΒ 18   Β5 4
ΠΕ19 Ζαγκλαβάρα Ισαβέλλα Γ4 Γ4                           Γ4                                   Γ4 Γ4 5   Β6 6
ΠΕ0401 Αραμπατζής Παναγιώτης Γ3   Γ2                   Γ1 Γ3 Γ2 Γ3 Γ1         Γ1 Γ2       Β1 Β4 Β3 Β2 Β5         14   Γ1 401
ΠΕ0402 Βογιατζή Κυριακή         Β4 Β2 Β3       ΑΤ2   ΑΓ ΓΒ ΑΤ1 ΑΟ ΓΒ ΑΤ1             ΑΤ2 ΑΓ Β5 Β1 ΑΤ2   ΑΤ2 ΑΟ       17   Γ2 402
ΠΕ0401 Μιχαηλίδου Ελισσάβετ ΓΒ Γ5 Γ4         ΑΓ ΑΟ ΑΤ1     Γ4   Γ4 Γ1 Γ5         ΓΒ ΓΒ ΑΓ ΑΤ1               ΑΟ Γ5 Γ1 17   Γ3 403
ΠΕ06 Μάρκου Δήμητρα       ΑΤ2 ΓΞ ΑΟ ΑΓ     ΒΨ   ΓΟ ΒΔ ΒΔ       ΑΤ2 ΒΨ ΓΟ ΑΓ       ΒΕ ΒΕ   ΓΞ         ΒΟ ΑΟ ΒΟ 18   Γ4 404
ΠΕ06 Τερψίδου Κρυσταλία               Β2 Β4                   ΑΤ1 Β3 Β1               ΑΤ1 Β5           7   Γ5 406
ΠΕ11 Σιούτης Δημήτριος       ΑΤ1   Β3 Β4   Β5 ΑΓ   ΑΟ ΑΤ2 ΑΤ1 ΑΤ2 ΑΓ   ΑΟ   Β1 Β2                             13   ΓΒ 407
ΠΕ1901 Μπαλόμπας Παναγιώτης                                   ΓΠ2 ΓΠ2 ΓΠ1 ΓΠ1 ΒΠΛ ΒΠΛ   ΓΠ2 ΓΠ2 ΓΠ3 ΓΠ3 ΓΠ3 ΓΠ3   ΓΠ1 ΓΠ1     14   ΒΤ1 207
ΠΕ1901 Τριανταφύλλου Αντώνιος       ΓΠ2 ΓΠ2         ΓΠ3 ΓΠ3 ΓΠ3           ΓΠ1 ΓΠ1 ΓΠ3 ΓΠ3     ΓΠ1 ΓΠ1 ΓΠ1         ΓΠ2 ΓΠ2 ΓΠ2     15   ΒΤ2 208
ΤΕ0113 Κωνσταντινίδου Γλυκερία       ΓΠ3 ΓΠ3 ΓΠ1 ΓΠ1 ΓΠ2 ΓΠ2     ΒΠΛ ΒΠΛ ΒΠΛ     ΒΠΛ ΒΠΛ   ΓΠ2 ΓΠ2           ΓΠ1 ΓΠ1     ΓΠ3 ΓΠ3   ΒΠ2Δ ΒΠ2Δ 19   ΒΨ 16
ΠΕ1901 Μαρκοπούλου Μαργαρίτα           ΑΤ2 ΑΤ2 ΑΤ1 ΑΤ1 ΒΠ1 ΒΠ1 ΒΠ2               ΑΟ ΑΟ ΒΠ2 ΒΠ2 ΒΠ1     ΑΤ2 ΑΤ2 ΑΟ ΑΟ           16   ΒΟ 6
ΠΕ1901 Μοσχίδου Φωτεινή   ΒΠ1 ΒΠ1   Β5 Β4   Β1 Β2     ΒΠΔ ΒΠΔ ΒΠΔ         ΒΠ1   Β3         ΒΠ1 ΑΟ ΑΟ           ΑΓ ΑΓ 16   ΒΕ 4
ΠΕ19 Ζησοπούλου Μάρθα       ΒΠ1   ΓΠ3 ΓΠ3     ΓΠ1   ΓΠ2 ΒΠ2 ΒΠ2 ΒΠ1 ΒΠ1 ΒΠ2 ΒΠ2           ΓΠ2 ΒΠ1 ΓΠ3 ΓΠ2 ΓΠ2 ΓΠ1 ΓΠ1 ΓΠ1   ΓΠ3     20   ΒΔ 18
ΤΕ0113 Παντελίδου Κυριακή           ΓΠ2 ΓΠ2 ΓΠ3 ΓΠ3   ΓΠ1 ΓΠ1         ΒΠΔ ΒΠΔ       ΒΠΔ ΒΠΔ                         10   ΒΠΕ1 1
ΠΕ19 Τομπανίδου Αναστασία ΒΠ2Δ ΒΠ2Δ   ΓΠ1 ΓΠ1     ΓΠ1 ΓΠ1 ΓΠ2 ΓΠ2             ΓΠ3 ΓΠ3         ΓΠ3 ΓΠ3       ΓΠ2 ΓΠ2   ΒΠ1 ΒΠ2 ΒΠ1 ΒΠ1 18   ΒΠΕ2 2
ΠΕ19 Παπαθανασίου Αθανάσιος ΒΠ1   ΒΠ2Δ ΒΠ2Δ           ΒΠ2Δ ΒΠ2Δ ΒΠ1 ΒΠ1 ΒΠ1 ΒΠ2Δ ΒΠ2Δ ΒΠ1 ΒΠ1 ΒΠ2Δ     ΒΠ1 ΒΠ1 ΒΠ2Δ ΒΠ2Δ ΒΠ2Δ           ΒΠ2Δ ΒΠ1     20   ΒΠΔΛ 17
ΠΕ19 Μπουτσιούκης Δημήτριος Γ5 ΑΤ1 Γ3         Β4 Β1   ΑΤ1 ΑΤ2 Γ3 Γ5 Γ5 Γ5 Γ3     Β2 ΑΤ2 Γ3 Γ3               Β2 ΑΤ1   ΑΤ2 Γ5 20   ΓΔ 406
ΠΕ1205 Αντωνάρα άννα         ΓΨ ΓΨ ΓΨ                                                                
ΤΕ0102 Χατζόπουλος Λουκάς ΒΨ ΒΨ ΒΨ                       ΒΨ ΒΨ ΒΨ               ΓΨ ΓΨ ΓΨ ΓΨ               10   ΓΓ 115
ΠΕ1706 Γκαρίπης Χρήστος     ΑΤ2 ΓΨ ΑΤ2   ΑΤ1       ΒΨ ΒΨ ΒΨ ΒΨ       ΓΨ ΓΨ ΓΨ ΓΨ ΑΤ1 ΑΤ2 ΓΨ   ΑΤ1     ΓΨ ΑΤ2 ΑΤ1   ΒΨ ΒΨ   21   ΓΟ 403
ΠΕ1204 Θεοδώρου Αργύριος       ΒΨ       ΓΨ ΓΨ ΓΨ ΓΨ ΓΨ     ΒΨ ΒΨ ΒΨ ΓΨ ΓΨ           ΒΨ ΒΨ       ΓΨ ΓΨ ΓΨ ΓΨ   ΒΨ 18   ΓΞ 404
ΠΕ1707 Κωδωνά Ευθυμία Γ2 Γ3     ΓΨ ΓΨ ΓΨ           ΑΤ1 ΑΤ2 Γ3 ΑΤ1 ΑΤ2 ΒΨ       ΒΨ ΒΨ ΒΨ               ΒΨ ΑΤ1 Γ2 ΑΤ2 18   ΓΤ 402
ΠΕ1205 Παπαθωμά  Καλλιόπη                                           ΒΨ ΒΨ ΒΨ                       3   ΓΨ 401
ΤΕ0104 Γιαννιός Σπυρίδων ΒΨ ΒΨ ΒΨ         ΓΨ ΓΨ ΓΨ ΒΨ ΒΨ ΒΨ ΒΨ           ΓΨ ΓΨ       ΓΨ ΓΨ ΓΨ ΓΨ   ΓΨ ΓΨ ΓΨ ΓΨ     20   ΓΠ1 407
ΠΕ1803 Σίμος Κων/νος   ΑΟ ΒΟ ΓΟ ΓΟ           ΓΟ   ΒΟ ΒΟ ΒΟ ΒΟ   ΓΟ ΑΟ     ΒΟ ΒΟ   ΑΟ ΓΟ     ΓΟ ΓΟ   ΒΟ       18   ΓΠ2 7
ΠΕ09 Δοδοντσή Βασιλική       ΒΕ ΑΤ1 ΓΟΞ ΑΟ ΑΟ   ΒΟ                 ΒΕ ΑΤ2 ΓΟ ΑΤ2 ΒΕ ΒΕ ΒΟ ΒΟ           ΓΟΞ ΓΟΞ ΒΟ ΑΤ1 18   ΓΠ3 10
ΠΕ09 Καιάφας Νικόλαος     Γ5 ΒΟ   ΑΓ ΓΟΞ     ΒΕ ΒΟ ΓΞ Γ5 Γ4     Γ4   ΒΟ     ΒΕ ΑΓ ΓΟΞ ΓΟΞ   ΓΞ       ΓΟΞ ΒΕ       18      
ΠΕ1835 Παλούμπα Ελένη               ΓΞ ΓΞ ΑΤ2   ΑΤ1   ΑΟ     ΑΓ ΓΞ ΓΞ ΓΞ ΓΞ                   ΑΓ ΑΤ2   ΑΤ1 ΑΟ 14      
ΠΕ1803 Τζήκα Ιωάννα BO BO ΒΟ                   ΒΟ ΒΟ ΒΟ ΒΟ BO BO                                   9      
ΠΕ1840 Νικολακοπούλου Νικολέττα ΒΕ ΒΕ ΒΕ             ΓΞ ΒΕ ΒΕ ΒΕ ΒΕ ΒΕ ΒΕ ΒΕ ΒΕ                     ΓΞ ΓΞ     ΒΕ ΒΕ ΒΕ 17      
ΠΕ1802 Μέλλιου Παναγιώτα BO BO ΑΟ ΓΞ       ΓΟ ΓΟ ΓΟ ΓΞ ΒΟ     ΑΟ   BO BO ΓΟ     ΑΟ ΑΟ ΒΟ   ΓΞ ΓΟ ΓΟ               19      
ΠΕ1202 Κυπαρισσούδα Αννα     ΒΔ ΒΔ       ΓΓΡ ΓΓΡ ΓΓΡ ΓΓΡ ΓΓΡ         ΒΔ ΒΔ ΒΔ               ΓΔ ΓΔ       ΒΔ ΒΔ ΒΔ ΒΔ 16      
ΠΕ1201 Παπακωνσταντίνου Ελένη ΒΔ ΒΔ           ΓΔ ΓΔ ΓΔ ΒΔ ΒΔ     ΒΔ ΒΔ   ΓΔ ΓΔ ΓΔ ΓΔ ΒΔ ΒΔ ΒΔ ΒΔ ΒΔ             ΓΔ     19      
ΠΕ1705 Πεντερίδου Βαρβάρα ΒΔ ΒΔ ΒΔ ΒΔ       ΑΤ2 ΑΤ2               ΒΔ ΒΔ ΒΔ ΑΤ1 ΑΤ1     ΓΔ ΓΔ ΓΔ     ΓΔ ΓΔ ΓΔ ΓΔ       18      
ΠΕ1202 Τζιάτζιου Αλεξάνδρα       ΓΔ ΓΔ ΓΔ ΓΔ     ΒΔ ΓΔ ΓΔ           ΓΓΡ ΓΓΡ ΓΓΡ ΓΓΡ ΒΔ ΒΔ ΒΔ ΒΔ   ΑΤ1 ΑΤ1       ΒΔ ΒΔ ΒΔ ΒΔ 21      
ΠΕ1801 Τσακαλίδουυ Σοφία       ΓΓΡ ΓΓΡ ΓΓΡ ΓΓΡ                                   ΓΓΡ ΓΓΡ ΓΓΡ ΓΓΡ               8      
πε1826 Δημητρίου Αλεξάνδρα                                               ΓΓρ         ΓΓρ ΓΓρ ΓΓρ ΓΓρ ΓΓρ            
ΠΕ1404 Λάππα Ελένη ΒΤ2 ΒΤ2     ΓΤ ΓΤ ΓΤ ΓΤ ΓΤ                 ΓΤ ΒΤ1             ΒΤ2 ΓΤ   ΓΤ ΓΤ   ΓΤ ΓΤ   ΒΤ1 16      
ΠΕ1812 Τσιγκάνου Καλλιρόη ΒΤ1   ΒΤ2 ΒΤ1 ΓΤ ΓΤ ΓΤ     ΒΤ2 ΒΤ2   ΒΤ1   ΒΤ1   ΒΤ2   ΓΤ ΓΤ ΓΤ   ΒΤ2   ΒΤ2       ΓΤ ΓΤ   ΒΤ1 ΒΤ1     20      
ΠΕ1404 Ψάνη Μαρία     ΑΓ ΒΤ2 ΑΓ     ΓΤ ΓΤ ΓΤ ΓΤ ΓΤ   ΑΓ ΑΓ ΒΤ2 ΒΤ1 ΒΤ1   ΑΓ   ΑΓ   ΓΤ ΓΤ ΓΤ ΑΓ ΑΓ         ΑΓ ΒΤ1 ΒΤ2 23      
πε1836 Τελάκη Παναγιώτα                   ΒΤ1 ΒΤ1 ΒΤ2   ΒΤ1       ΒΤ2 ΒΤ2     ΒΤ1 ΒΤ1 ΒΤ2                       9      
ΠΕ1404 Κατσανός Νικόλαος   ΒΤ1 ΒΤ1 ΓΤ           ΓΤ ΓΤ ΒΤ1 ΒΤ2 ΒΤ2 ΒΤ2 ΒΤ1           ΒΤ2   ΒΤ1 ΒΤ1 ΒΤ1 ΓΤ ΓΤ     ΓΤ ΒΤ2 ΒΤ2 ΒΤ2   20      

ΑΙΘΟΥΣΕΣ 8ου ΕΠΑΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - 2014-15

Α/Α ΤΜΗΜΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΟΡΟΦΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΙΘΟΥΣΑΣ   ΤΜΗΜΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΟΡΟΦΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΙΘΟΥΣΑΣ
1 Α-1 3ος 301   Α-Τ1 3ος 301
2 Α-2 3ος 302   Α-Τ2 3ος 302
3 Α-3 3ος 303   Α-Ο 3ος 303
4 A-4 3ος 304   Α-Γ 3ος 304
5 Β-1 2ος 207   Β-Τ1 2ος 207
6 Β-2 2ος 208   Β-Τ2 2ος 208
7 Β-3 ΥΠΟΓΕΙΟ 1   Β-ΠΕ1 ΥΠΟΓΕΙΟ 1
8 Β-4 ΥΠΟΓΕΙΟ 2   Β-ΠΕ2 ΥΠΟΓΕΙΟ 2
9 Β-5 ΥΠΟΓΕΙΟ 4   Β-Ε ΥΠΟΓΕΙΟ 4
10 Β-6 ΥΠΟΓΕΙΟ 6   Β-Ο ΥΠΟΓΕΙΟ 6
11 Γ-1 4ος 401   Γ-Ψ 4ος 401
12 Γ-2 4ος 402   Γ-Τρ 4ος 402
13 Γ-3 4ος 403   Γ-Ο 4ος 403
14 Γ-4 4ος 404   Γ-Ξ 4ος 404
15 Γ-5 4ος 406   Γ-Δ ΥΠΟΓΕΙΟ 10
16 Γ-Β 4ος 407   Γ-Π1 4ος 407
17         Γ-Π2 ΥΠΟΓΕΙΟ 7
18         Γ-Π3 ΥΠΟΓΕΙΟ 406
19         Β-Ψ ΥΠΟΓΕΙΟ 16
20         Β-ΠΔΛ ΥΠΟΓΕΙΟ 17
21         Β-Δ ΥΠΟΓΕΙΟ 18
22         Γ-Γ ΝΈΟ ΚΤΙΡΙΟ 115
             

Last Updated (Wednesday, 15 April 2015 07:43)

 
There are no translations available.

ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ: ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΘΟΚΟΜΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΝΕΟ 8ο ΕΠΑΛ, ΕΝΩ ΤΙΣ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΣΥΓΧΩΝΕΥΜΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΡΥΤΙΚΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ

ΜΕ ΤΟ ΦΕΚ 2099/Β/31-7-2014 ΤΟ 10ο ΚΑΙ ΤΟ 8ο ΕΠΑΛ ΣΥΓΧΩΝΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ 1-9-2014 ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΩΣ 8ο ΕΠΑΛ ΜΕ 3 ΟΜΑΔΕΣ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ, 6 ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ 12 ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ

 

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΦΑΞ ΣΤΟ 2310889917 (24ωρη λειτουργία) Η EMAIL ΕΔΩ: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it και This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it  ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΚΑΝΑΡΙΣΜΕΝΑ ΑΡΧΕΙΑ  ΠΟΥ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΙΤΛΩΝ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΩΝ ΕΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ (1981-2014)


 

 

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

1.Αίτηση εγγραφής (έντυπο σχολείου)

2. Απολυτήριο Γυμνασίου

3. Ταυτότητα ή πιστοποιητικό γέννησης

4. Ατομικό δελτίο υγείας (έντυπο σχολείου)

5. Φωτοτυπία λογαριασμού ΟΤΕ ή ΔΕΗ ή ΕΥΑΘ

6. Για το Σύλλογο Γονέων 10€

7. 4 φωτογραφίες

ΤΗΛΕΦΩΝΑ: 2310889916, 2310889918, 2310889935, 2310889933

ΦΑΞ: 2310889917 (24ωρη λειτουργία)

http://10epal-thess.mysch.gr

http://10epal-thess.thess.sch.gr

http://8epal-thess.thess.sch.gr

email: 8 This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it


Last Updated (Wednesday, 26 November 2014 11:59)

 

ΟΜΑΔΕΣ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ - ΤΟΜΕΙΣ - ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΝΕΟΥ 8ου ΕΠΑΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

There are no translations available.

Στο νέο 8ο ΕΠΑΛ Θεσσαλονίκης λειτουργούν

στην Α τάξη οι  Ομάδες Προσανατολισμού:

α) Τεχνολογικών Εφαρμογών

β) Γεωπονίας, Τεχνολογίας Τροφίμων και Διατροφής,

γ) Διοίκησης και Οικονομίας,

στη Β τάξη οι Τομείς:

1. Μηχανολογίας με την ειδικότητα:  Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού

2. Πληροφορικής με τις ειδικότητες: α) Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής, β) Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ, γ) Τεχνικός Εφαρμογών Λογισμικού,

3. Γεωπονίας, Τεχνολογίας Τροφίμων και Διατροφής με τις ειδικότητες: α) Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών, β) Τεχνικός Ζωικής Παραγωγής, γ) Τεχνικός Δασοπονίας και Φυσικού Περιβάλλοντος,

4. Τομέας Δομικών Έργων με την ειδικότητα: Σχεδιαστής Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής

5. Τομέας Διοίκησης  και Οικονομίας με τις ειδικότητες: α) Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών, β) Υπάλληλος Εμπορίας και Διαφήμισης,

στη Γ τάξη

οι Τομείς Γεωπονίας, Μηχανολογίας, Πληροφορικής, Δομικών Έργων, Οικονομικών και Διοικητικών Υπηρεσιών

και οι ειδικότητες α) Τεχνολογίας και Ελέγχου Τροφίμων, β) Έργων Τοπίου και Περιβάλλοντος, γ)  Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών, δ) Ψυκτικών Εγκαταστάσεων και Κλιματισμού, ε) Υποστήριξης Συστημάτων Εφαρμογών και Δικτύων Η/Υ, στ) Σχεδιαστών Δομικών Έργων, ζ) Υπαλλήλων Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών, η) Υπαλλήλων Τουριστικών Επιχειρήσεων

Last Updated (Thursday, 04 September 2014 19:46)

 
There are no translations available.

Το 8ο ΕΠΑΛ, μετα απο τη συνεδριαση του Σχολικου Συμβουλιου, που εγινε την Πεμπτη 25/9/2014, οπου συζητηθηκαν διεξοδικα ολα τα αιτηματα των μαθητων,δοθηκαν απαντησεις και αποφασιστηκε να γινουν επιτροπες μαθητων-καθηγητων για να καταθεσουν προτασεις για λυση των προβληματων του σχολειου μεχρι τελος Οκτωβρη, από την Τρίτη 30/9 λειτουργεί κανονικά.Στη συνεδρίαση ομόφωνα αποφασίστηκε από καθηγητές, μαθητές και γονείς, να διαμορφώσουμε......Το "κλίμα" του σχολείου μας, που είναι ο κύριος στόχος μας για τη φετινή σχολική χρονιά

  • Ο καθένας μπορεί να είναι ο εαυτός του.
  • Ο καθένας αισθάνεται ότι τον καταλαβαίνουν.
  • Υπάρχει κλίμα εμπιστοσύνης και υποστήριξης.
  • Η επικοινωνία είναι ανοιχτή.
  • Υπάρχει χώρος για την έκφραση και την επεξεργασία συναισθημάτων.
  • Τα προβλήματα που προκύπτουν θεωρούνται φυσιολογικά και αντιμετωπίζονται με εποικοδομητικό τρόπο.
  • Όλοι αισθάνονται ότι μπορούν να εκφράσουν τις ιδέες τους και αυτές που είναι καλές γίνονται πράξη από οποιονδήποτε και αν προέρχονται.
  • Ο καθένας αισθάνεται ότι τον σέβονται και τον εκτιμούν.
  • Κανένας δεν κατηγορείται, η συζήτηση επικεντρώνεται στο πρόβλημα.
  • Οι δυνατότητες των ατόμων αναγνωρίζονται και καλλιεργούνται.
  • Οι στόχοι είναι ρεαλιστικοί.
  • Οι κανόνες λειτουργίας, τα όρια και οι ευθύνες είναι σαφείς.
  • Η διεύθυνση έχει σαφή και θετική στάση.
  • Ο καθένας ξέρει πώς μπορεί να πετύχει την επιβράβευση.
  • Η συνήθης στάση είναι η επιβράβευση και όχι η τιμωρία.
  • Υπάρχει μια σαφής φιλοσοφία και κοινές αξίες.
  • Ζητείται η γνώμη των μαθητών για θέματα που τους αφορούν.
  • Υπάρχει απόλυτη εχεμύθεια.
  • Κανένας δεν γελοιοποιείται.
  • Δεν επιτρέπεται η κακομεταχείριση.
  • Οι γονείς είναι ευπρόσδεκτοι.
  • Τα προβλήματα του καθενός αντιμετωπίζονται με σοβαρότητα.
  • Ενθαρρύνεται η ανατροφοδότηση.
  • Τα άτομα χαμογελάνε συχνά.
  • Τα άτομα αισθάνονται ασφαλή να "ρισκάρουν".

 

Last Updated (Sunday, 05 October 2014 01:15)

 

ΑΝΑΡΤΗΘΗΚΑΝ ΒΑΘΜΟΙ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ ΤΑΞΗΣ - Εγγραφές Α,Β,Γ τάξης από 1/9/2014 ΣΤΟ ΝΕΟ ΣΥΓΧΩΝΕΥΜΕΝΟ 8ο ΕΠΑΛ (10ο+8ο ΕΠΑΛ) ΣΕ 5 ΤΟΜΕΙΣ & 12 ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ - ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕ ΑΙΤΗΣΗ & ΥΠΟΓΡΑΦΗ

There are no translations available.

ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΦΗ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ ΤΑΞΗΣ:
ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Γ ΤΑΞΗΣ

ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΑ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ, ΑΙΘΟΥΣΑ 310

Last Updated (Sunday, 06 July 2014 18:33)

 
Translate
Greek English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Facebook Like Box